تور بانکوک

تور بانکوک

درباره شهر بانکوک

بانکوک واقع در کشور تایلند چیزی فراتر از یک موقعیت جغرافیایی است. در این شهر شما سبک متفاوتی از زندگی را مشاهده خواهید کرد. این شهر لقب پایتخت چهارمین شهر تاریخی کشور تایلند را به خود اختصاص داده است. این شهر علاوه بر اهمیت تاریخی خود بسیار از لحاظ گردشگری، اقتصادی حائز اهمیت است. به طور کلی گردشگران در این شهر تلفیقی از دو بافت معماری تاریخی و مدرن را مشاهده می کند که می تواند جذاب باشد. با توجه به موقعیت قرارگیری تایلند در قسمت جنوب شرقی قاره آسیا و جای دادن شهر بانکوک در خود به طور حتم این شهر نیز دارای ساختار و سبک زندگی شرقی است.

تاریخچه شهر بانکوک از اوایل قرن پانزدهم آغاز می شود، درست زمانی که بانکوک یک روستا در کرانه غربی رودخانه چائو فرایا و تحت حکومت آیوتایا بود. این شهر به علت موقعیت استراتژیک خود از نظر پادشاهان وقت بسیار حائز اهمیت بود. هم زمان با توجه پادشاهان به این دهکده کوچک امکاناتی نظیر چاپخانه، خدمات حمل و نقلی، مراکز درمانی و غیره به آن اضافه می شد. با شروع جنگ جهانی دوم همزمان با اتحاد ژاپن و تایلند این منطقه تبدیل به مرکز نخبگان نظامی و سیاسی تبدیل شد، این دهکده در گذر زمان روزهای متفاوتی را به خود دیده است تا جایی که امروزه به علت موقعیت جغرافیایی خود و جاذبه های گردشگری تبدیل به یکی از شهر های مهم تایلند تبدیل شده است. این شهر امروزه از نظر اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و به علت افزایش نفوذ در سیاست جهانی تبدیل به عنوان یکی از مراکز مد و سرگرمی محسوب می شود.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم بانکوک

فرهنگ و آداب و رسوم در بانکوک تایلند با آیین بودایی و فرهنگ شرقی ادغام شده است؛ اما با این وجود عموم افراد در انتخاب دین خود آزاد هستند و دین امری جدا از بحث سیاست و اقتصاد است. در این شهر می توانید انواع فرهنگ های متفاوت را مشاهده کنید که در کنار هم زندگی می کنند. با وجود تفاوت فرهنگی متفاوت در بانکوک احترام به خانواده بسیار حائز اهمیت است و خانواده نه تنها در بانکوک بلکه در کشور تایلند همواره حرف اول را می زند عموم اعضای یک خانواده با عموزاده ها و خاله زاده های خود و غیره همچون خواهر و برادر خود برخورد می کنند.

مردم بانکوک تایلند به شدت به روح اعتقاد دارند و در فرهنگ مردم شهر بانکوک هر شخص بر اساس به اندازه سطح سواد، شخصیت، میزان ثروت و غیره تخمین زده می شود.در بانکوک تنوع غذایی بسیار بالا است و عموم افراد می توانند وابسته به سلیقه خود غذا انتخاب کنند، این غذا می تواند با قاشق و چنگال فلزی، چوبی و یا دست و چوب خورده شود اما لیسیدن دست و انگشت در هنگام غذا خوردن عملی بی ادبانه است. برنج عضو ثابت غذاهای منحصر به فردی شهر بانکوک است.

زبان و مذهب مردم بانکوک

تایلندی زبان رسمی مردم بانکوک است که در اغلب مدارس این کشور تدریس می شود اما در کشور تایلند می توان گویش های مختلفی مانند Isan، Phu، Phuan، Thai Thai، Galung را مشاهده کرد. آیین بودایی تراوادا آیین اصلی و رسمی در بانکوک است و از به عنوان یک عنصر قوی در دین و فرهنگ تایلند یاد می شود؛ اما در این منطقه می توان ادیان نظیر هندوئیسم، آنیمیسم، اسلام و مسیحیت را مشاهده کرد.

آب و هوای بانکوک

شهر بانکوک نیز مانند سایر شهر های تایلند دارای آب و هوای ساوانای گرمسیری است که این آب و هوا تحت تاثیر سیستم موسمی جنوب آسیایی است. این منطقه سه فصل تابستان، بهار و پاییز را تجربه می کند. عموم روز ها در این شهر گرم است و هم زمان با شروع ماه مه در این منطقه بارندگی آغاز می شود. سپتامبر مرطوب ترین ماه در این شهر است. ماه فوریه در این شهر چندان سرد نیست و میانگین دما در این شهر در طول یک سال بین درجه سانتی گراد تا 40 درجه متغیر است

                                                                

جاهای دیدنی بانکوک

بانکوک یکی از پر هیجان ترین و محبوب ترین شهرهای کشور تایلند می باشد. در این شهر جاذبه های تاریخی و مدرن، در کنار هم مجموعه جذابی را برای توریست ها فراهم کرده است. 

Admire the Beauty of the Grand Palace

اگر فقط می خواهید فقط یکی از جاذبه مهم گردشگری تاریخی در بانکوک بازدید کنید، Admire the Beauty of the Grand Palace را به شما پیشنهاد می کنیم. بنای تاریخی این منطقه از جنس سنگ یشم است و در سال 1782 ساخته شده و برای چند نسل محل اسکان پادشاه های تایلند بوده است. در هنگام بازدید از این بنای تاریخی بهتر است لباسی پوشیده و مناسب بپوشید.

وات فو

وات فو که توسط پادشاه راما اول ساخته شده و قدیمی ترین معبد در بانکوک تایلند است. این بنای تاریخی که در گذشته به عنوان محل درمانی استفاده می شد، هم اکنون محلی برای ماساژ تایلندی است. این معبد یکی از گران بهاترین نقاط شهر بانکوک است در بخش های مختلفی از این معبد مجسمه هایی می بینید که به دلیل احترام به آن ها می توانید حکاکی و منبت کاری را در قیمت های مختلف بدن مجسمه ها مشاهده کنید.

Giant Swing 

چرخش غول پیکر یا Giant Swing یکی از چشم نوازترین مناظر بانکوک تایلند است که در دهه 1700 به عنوان بخشی از مراسم سنتی برهمن (هندو) ساخته شد. این مرکز قبلاً محلی برای مراسمی مذهبی بود که هر ساله در ماه دسامبر پس از برداشت برنج برگزار می شد.در این مراسم تیم های سه نفره به نوبت تعادل خود را روی یک تخته باریک و خطرناک حفظ می کردند و 25 متر یا بیشتر از سطح زمین حرکت می کردندو کیسه های نقره را به سمت پادشاه می بردند.این عمل توسط پادشاه راما به علت وقوع حوادث خطرناک درسال 1932برای همیشه ممنوع شد.

6LdAkvgjAAAAABX9JA_ocNYLWVx43GwcWMlPNX5K