تور های پوکت

تورهای های پوکت
تور های پوکت

درباره شهر پوکت

شهر پوکت واقع در جنوب غرب کشور تایلند یکی از افسانه ای ترین مناطق توریستی برای شما گردشگران به شمار می رود ، سواحل شنی و رویایی که چندین مایل در کناره های دریا گسترده شده اند و آبی زلال و شفاف مملو از جاذبه های دریایی و غواصی در زیر دریا شامل می شود؛پوکت تایلند دارای سواحل متعددی مانند : ساحل کامالا ، ساحل کارون و ساحل پاتونگ و همچنین گشت در جنگل های سبز گرمسیری، جنگل های وسیع نارگیل ،شالیزارهای زیبا و به دلیل سواحل منحصر به فرد تفریحات موج سواری ، قایق سواری ، اسکی روی آب و حتی بانجی جامپینگ جزئی از تفریحات این جزیره به شمار می رود. نوروز امسال فرصت بسیار مناسبی برای بازدید از این شهر زیبا است. با شرکت در تور تایلند می توانید از شهر پوکت تایلند و دیگر دیدنی های تایلند لذت ببرید. 

مساحت و جمعیت پوکت

برای آشنایی با مساحت و جمعیت پوکت باید بدانید که این جزیره "بزرگ ترین جزیره تایلند" محسوب می شود و بیشتر بخش های آن را کوهستانی است. بلندترین نقطه جزیره پوکت فقط 529 متر از سطح دریا فاصله دارد و جمعیت آن در سال 2010 بیش از 525709 نفر بود که در مقایسه با سال 2000 رشد 7.4 درصدی را نشان می داد. پوکت بیش از 542 کیلومتر مربع مساحت دارد و در حال حاضر جمعیت آن بیشتر از 416.582 نفر است، جمعیتی که شامل بسیاری از اتباع چینی، تایلندی و همچنین مهاجران دیگر کشورهای آسیایی و اروپایی می شود.

مساحت 500 کیلومتری این جزیره بدون احتساب جزیره های کوچک تعیین شده و اگر بخواهیم جزیره های کوچک پوکت را هم محاسبه کنیم، مساحت این شهر بیشتر از عدد فعلی خواهد بود. جزیره پوکت از شمال تا جنوب به طول 48 کیلومتر و از شرق تا غرب به عرض 21 کیلومتر است و دقیقا 70 درصد مساحت آن را کوه ها تشکیل می دهند. تنها 30 درصد از مساحت پوکت شامل دشت ها و مناطق مسکونی شرقی و مرکزی می شود. مشهورترین منطقه گردشگری در پوکت "ساحل پاتونگ" است که شاید دسترسی آسان به آن و همینطور نزدیکی و وسعت منحصر به فردش باعث این اتفاق شده است. البته که زندگی شبانه در تمامی جزیره های تایلند جریان دارد اما زندگی شبانه در پاتونگ به شکلی دیگر احساس می شود.

آب و هوای پوکت

اگرچه تمام فصل های سال برای سفر به پوکت جذاب است اما تصمیم گیری درباره اینکه چه زمانی به پوکت سفر کنید کاملا به چیزهایی که دوست دارید، بستگی دارد. آب و هوای تایلند و پوکت کاملا استوایی است و در تمام طول سال این گرما است که می توانید به خوبی آن را در این کشور و تمامی شهرهایش تجربه کنید. اما از ماه دسامبر تا ماه مارس را باید به عنوان بهترین زمان برای سفر به پوکت معرفی کرد، آسمانِ پوکت در این ماه ها کاملا آبی و صاف است، خورشید هم به خوبی می تابد و شاید این ماه ها بهترین زمان برای ثبت سلفی های اینستاگرامی در پوکت باشد.

                           

باید بدانید که ماه های دسامبر و ژانویه به عنوان فصل اوج گرما در پوکت محسوب می شوند و دقیقا در همین فاصله زمانی، جنوب جزیره مملو از جمعیت گردشگران می شود. بنابراین اگر هیچ علاقه ای به ازدحام جمعیت ندارید اصلا پیشنهاد نمی کنیم که ماه دسامبر و ژانویه را برای سفر به پوکت انتخاب کنید. از طرفی عنوانِ گرم ترین ماه در پوکت به آوریل و ماه مه تعلق می گیرد، اما دریا کاملا آرام و آسمان کاملا آبی است. پیش بینی زمان بارندگی در پوکت کمی سخت و دشوار به نظر می رسد و شاید همیشه اعتماد به پیش بینی هواشناسی آنلاین خوش بینانه نباشد! در کنار تمامی لباس های مناسبی که برای این سفر انتخاب می کنید، به همراه داشتن یک ژاکت، چتر و البته بارانی می تواند ایده خوبی باشد.

به هر حال پیش بینی هوا در پوکت آنقدرها هم ساده نیست، یعنی شما نمی توانید از بارش باران در ژانویه مطمئن باشید و البته که نمی توانید انتظار هوای آفتابی ماه اکتبر را هم داشته باشید. دما در جزیره پوکت به ندرت از 25 درجه سانتی گراد بیشتر می شود و معمولا آب و هوایی گرم در انتظار گردشگران است، البته کلمه گرم به معنی هوایی آزاردهنده نیست، بلکه می توان از این هوا به حد کافی لذت برد.

6LdAkvgjAAAAABX9JA_ocNYLWVx43GwcWMlPNX5K